Cor Clinic

Cor Clinic

Doç. Dr. Pelin Öztürk

Doç. Dr. Pelin Öztürk

Hakkımda

Kalp ve Damar Cerrahisi alanında Doçentlik derecesine sahip Bilim İnsanı, Tıp Doktoru.

Türkiye’nin ilk kadın Kalp ve Damar Cerrahlarından olan Dr. Pelin ÖZTÜRK; Avrupa Kardiyotorasik Cerrahi Birliği (EACTS), International Society for Heart and Lung Transplantation(ISHLT), Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği(TKDCD) ve Ulusal Vasküler & Endovasküler Cerrrahi Derneği(UVECD) üyesidir.

Ulusal sıralamada ilk 100’e girerek 1993 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Marmara ve Ege Üniversitelerinin Tıp Fakültelerinde uzmanlık öğrenimi gördü.

Bu sırada German Heart Center/Berlin başta olmak üzere bir çok merkezde, Yapay Kalp Sistemleri ve Kalp Nakli ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2012 yılında ‘Uzman Doktor’ unvanı alarak önce Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde, ardından 2015 yılından itibaren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde Klinik Uzmanı olarak görev yaptı.

Türkiye’nin en fazla Yapay Kalp ve Kalp Nakli yapan ekibinde tatmin edici neticelerle çalışan, dünyanın en prestijli basılı ve dijital yayınlarında çok sayıda bilimsel makalesi yayımlanan, TÜBİTAK destekli olanlar da dahil olmak üzere, bir çok projede yürütücü ve araştırmacı olan Dr. Pelin ÖZTÜRK 2018 yılında Doçent Doktor unvanını aldı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Komisyonu’nda aktif görev alarak cerrahi uzmanlık öğrencileri ve Tıp Fakültesi öğrencileri gibi genç meslektaşlarının eğitimlerine katkı sağlamıştır.

Dr. Pelin ÖZTÜRK, meslek hayatı boyunca alanında yaşanan gelişmeleri takip etmiş, yılların verdiği cerrahi tecrübesine, günümüz yeni nesil Laser teknolojilerini ekleyerek, oluşacak sinerjiyi özel klinik ortamının sağlayacağı konfor içerisinde hastalarına sağlamayı hedeflemiştir.

Detaylı araştırmalar sonucu tercih ettiği FOTONA Laser Sistemlerinin Venedik ve Lubliana kentlerindeki özel eğitimleri ile uygulayıcı sertifikasını almış, getirilen üst seviye cihazlarla yeni nesil tedavi yöntemlerini güzel İzmir’imizin Alsancak semtinde kurmuş olduğu COR CLINIC sağlık merkezinde uygulamaktadır.

Dr. Pelin ÖZTÜRK’ün uzmanlık alanları;

  • Kalp Hastalıkları ve Cerrahisi
  • Akut ve Kronik Damar Hastalıkları ve Cerrahisi
  • Venöz Sistem Hastalıkları ve Cerrahisi (Varis)
  • Laser Tedavileri

Detaylı özgeçmiş için tıklayın.

Görüşme Talep Et!